5

Tik vidiniai mokymai pritaikomi padgal įmonės poreikius!

Mokymų kaina: 1500 Eur + PVM
Registracija ir papildoma informacija:
Andrius Jarašiūnas
telefonas
+ 370 620 20070 el. paštas andrius@nlpinstitutas.lt

 

 

Specifinio afekto SPAFF kodavimo sistema.

SPAFF (The Specific Affect Coding System) sukūrė žinomas šeimos psichologas Džonas Gotmanas.  Taip, tai tas pats Gotmanas, apie kurį jau pirmojoje „Melo teorijos“ („Lie to Me“) serijoje pamini pagrindinis serialo herojus.

SPAFF – tai objektyvus elgsenos aprašymo metodas. Specialistas stebi žmonių elgseną ir iškart (tuo pačiu metu) pagal aiškius kriterijus tą elgseną priskiria vienai iš 18 kategorijų. O toliau mes lengvai galime išanalizuoti žmonių elgseną skirtingose situacijose (psichoterapija, verslo derybos, verifikacija…). Tarp kitko, gal girdėjote apie „Keturis apokalipsės raitelius“ (elgsenos kategoriją, griaunančią santykius) – kritika, gynyba, panieka ir „akmeninė siena“ – tai SPAFF kategorijos.

SPAFF dėka iš atrodo chaotiškos komunikacijos tėkmės mes galim akimirksniu išskirti reikšminius fragmentus ir jais pasinaudoti priimant sprendimus.

Kaip mes analizuojame žmogaus elgseną? Standartiškai tai vyksta taip:  aprašome elgseną, vertiname ją, numatome (spėjame) tolimesnius žmogaus veiksmus ir pagal tai prideriname savo elgseną. Tačiau čia slypi viena iš pagrindinių problemų – susiduriam su subjektyvumu, netiksliomis formuluotėmis, nepakankamu terminų žodynu įvairiems niuansams apibūdinti. Norime pilno žmogaus elgsenos aprašymo (kaip geriausių literatūros korifėjų), o išeina kažkas panašaus į „žmogus pakeitė pozą“, „sukryžiavo rankas ant krūtinės“…

Tad norint objektyviai aprašyti žmogaus elgseną reikia pasinaudoti kokia nors objektyvia sistema, turinčia turtingą žodyną. Mimikos aprašymui yra FACS, žmogaus judesiams FACS BAP.

SPAFF – labai įdomi, praktinei elgsenos analizei (o ne emocinei komunikacijai) skirta sistema.

SPAFF labai patogus ir praktiškas elgsenos aprašymo būdas, kai naudojamės ne tik veido išraiškos ir pozų apibūdinimu, bet ir kalbos stiliumi, kalbos turiniu, fiksuotais elgsenos paternais. Visa tai leis pilnai pažinti žmogų bei patikimai prognozuoti jo tolimesnius veiksmus.

Užsiėmimuose mokysimės praktinių įgūdžių, siekdami juos padaryti savo mąstymo ir asmenybės dalimi.

Tai nėra lengva – bet verta rimtai padirbėti.

Tokios žinios – aktualios, reikalingos, būtinos mūsų kasdieniame gyvenime sprendžiant įvairiausius uždavinius, pakliuvus į konfliktines situacijas, nuolat bendraujant su žmonėmis.

Užsiėmimų metu gausite praktinius įgūdžius, elgsenos kodavimo metodiką, elgsenos analizės metodus, melo pažinimo metodus.

aido knygaProgramos autorius  – Aidas Buzys, sertifikuotas NLP Treneris, pedagogas, sporto treneris, sportinių šokių tarptautinės kategorijos teisėjas, knygų „Burtažodis NLP: Efektyvi komunikacija“ ir „Kūrybiškas mąstymas visiems“ autorius, vertėjas, besidomintis kelionėmis, psichologija, muzika ir literatūra (ir pats rašantis!).