Ištrauka iš NLP istorijos knygos: The Wild Days. NLP 1972 to 1981. Terrence McClendon.

Bandlerio žodis

wild_storyKnyga „Pašėlusios dienos. NLP“ – tai pasakojimas apie mūsų su Džonu Grinderiu nuotykius tomis dienomis, kai gimė NLP. Tai pasakojimas ne tik apie tuos pašėlusius ir pakvaišusius dalykus, kuriuos mes su Grinderiu išdarinėjome prieš 25 metus. Tai pasakojimas ir apie tą dvasią, kurioje gimė, augo ir toliau vystosi NLP. O svarbiausia, ko gero, – tai nuolat žmogiškojo proto kurstomas tikėjimas, jog viskas įmanoma.

Dabar šia idėja jau nieko nenustebinsi, tačiau tada tai buvo kažkas neįtikėtina. Neretai išgirsdavai frazę: „Jau greičiau žmogus išsilaipins Mėnulyje“. Aišku, kai 1969 metais žmogus iš tikrųjų nuskrido į Mėnulį, ši metafora prarado savo ankstesniąją galią.

Grinderis ir aš niekada nepripažinome idėjos apie žmogaus ribotumą. Mes buvome įsitikinę, kad žmonės gali kur kas daugiau, nei patys galvoja. Tai tinka ir kūrybai, ir verslui, ir asmeniniams santykiams, ir visoms kitoms gyvenimo sritims.

Augantis NLP populiarumas, jo taikymas tokiose skirtingose srityse kaip fizika, pilotų mokymas ar pardavimai – visa tai patvirtina šios minties teisingumą.Dabar, prabėgus tiek metų, man malonu atsigręžti į tai, nuo ko viskas prasidėjo. Po 25 metų visa tai gali pasirodyti kvailystė ar net beprotybė; tai, ką mes išdarinėjome, ir dabar nedažnai sutiksi, – juk ne kiekvienas surizikuos pasiekti savo galimybių ribą, o paskui pasišvilpaudamas keliauti tolyn. Tam reikia mažų mažiausiai drąsos ir azarto.

Terris McClendonas puikiai „pagavo“ šio nuotykio, kurį žmonėms siūlo NLP, dvasią. Vis daugiau žmonių visame pasaulyje suvokia savo vidinį pasaulį kaip „paskutiniąją ribą“ – tikrąjį tikslą – taip išmokti keisti save, kad ir atskiri žmonės, ir grupės, ir tautos, ir visa žmonija iš tikro būtų pasiruošę valdyti tuos iššūkius, kurie laukia visų mūsų.

Ačiū tau, Teri.

Ričardas Bandleris

Atsiųsti The Wild Days. NLP 1972 to 1981. Terrence McClendon. Knygą.